Apple Retina display

files-articles-Apple-Retina-Display2[3ef2735abf0780ed0accce5f4779dab2].jpgRetina display یا Retina HD display استانداردی با فشردگی پیکسل بسیار بیشتر از نمایشگر های متداول پیشین٬ در اواخر سال ۲۰۱۲ توسط شرکت Apple به ثبت رسیده است. 
نمایشگر رتینا در محصولات مختلف اپل از جمله آیفون٬ آیپاد٬ آیپد٬ مک بوک (سری ۲۰۱۵)٬ مک بوک پرو٬ آیپد مینی٬ آیپد ایر و آی مک استفاده شده است و به علت تفاوت در سایز نمایشگر ها٬ میزان پیکسل در هر اینچ برای رتینا بودن متفاوت است.
نمایشگر رتینا به علت فشردگی بی اندازه زیاد پیکسل ها٬ علاوه بر کیفیتی بی نظیر برای کار٬ دیدن و ویرایش عکس های با کیفیت شما٬ امکان دیدن دید کامل تر و جزئیات بیشتر از عکس های با کیفیت و هر استفاده دیگری از دستگاهتان فراهم می کند. همچنین کیفیت متن ها در ایمیل یا صفحات وب به اندازه یک متن پرینت شده واضح و با کیفیت مناسب برای چشم می باشد. 


retina_one_screen


وضوح تصویر مدل ۱۳ اینچ مک بوک پرو با نمایشگر رتینا 2560x1600 و در مدل ۱۵ اینچ 2880x1800 پیکسل می باشد. این بدین معناست که در مدل ۱۳ اینچ بیش از ۴ میلیون و در مدل ۱۵ اینچ بیش از ۵ میلیون پیکسل بکار برده شده که بهترین وضوح تصویر ممکن را برای استفاده و راحتی هر چه بهتر چشم شما فراهم کرده است. 

Retina_review_2

همچنین در آی مک با نمایشگر Retina 5K ٬ وضوح تصویر 5120x2880 پیکسل و در مجموع ۱۴.۷ میلیون پیکسل در iMac with Retina 5K display بکار گرفته شده است.

نمایشگر رتینا در عین بالاتر بردن رنگ و کیفیت٬ انعکاس صفحه نمایش را کم کرده و Contrast Ratio بالای آن باعث می شود که رنگها واقعی تر دیده شوند و زاویه دید ۱۷۸ درجه ای برای دیدن با وضوح هر آنچه در تصویر می بینید فراهم کرده است.