iCloud

files-articles-icloud[ee7c6fa53dea5724fdeb854003927d28].jpg


شرکت اپل سرویس iCloud را در نیمه ی سال 2012 ارائه کرد و ظرف کمتر از 1 سال تعداد اعضای استفاده کننده از آن به 320 میلیون نفر رسید. سرویس iCloud به کاربرانش اجازه می دهد تا داده هایی از قبیل انواع فایل ها، عکس ها و موسیقی ها را بر روی فضای مجازی ذخیره کرده و از این طریق بر روی دستگاه های ios، دستگاه های Mac، و دستگاه های ویندوزی دانلود کنند و یا با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند. همچنین دستگاه های اپلی خود را در صورت گم شدن و دزدیده شدن رهگیری کنند.

با استفاده از iCloud می توانید به جای وصل شدن با کابل و پشتیبان گیری دستی٬ از دستگاه های iOS خود به صورت وایرلس مستقیما بکاپ بگیرید. 
همچنین می توانید عکس ها٬ موسیقی ها یا بازی های خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

iCloud برای شما این امکان را فراهم می کند که ایمیل ها٬ مخاطبین٬ نوشته ها و تاریخ های تقویم٬ صفحات مورد علاقه برای بازدید از وب٬ یادداشت ها٬ یادآور ها و کارهای ضروری٬ عکس ها و سایر داده هایتان را همیشه پشتیبان گرفته و عینا در دستگاه های iOS دیگر خود داشته باشید.

Find My iPhone به شما اجازه می دهد تا مکان دستگاه های iOS و Mac خود را با اتصال به اینترنت از روی نقشه بیابید٬ یک پیام بر روی صفحه آن نمایش دهید یا حتی با وجود silent بودن دستگاه٬ صدای آلارم آن را فعال کنید. پسورد دستگاه را عوض کنید و از راه دور اطلاعاتتان را پاک نمایید.
همچنین در صورت گم شدن دستگاه٬ حالت Lost Mode به شما امکان می دهد که یک دستگاه را به عنوان دستگاه گم شده معرفی کنید تا به پیدا شدن و بلا استفاده شدن آن توسط اشخاص غریبه کمک کنید.

iCloud Keychain به عنوان یک پایگاه داده امن با بهره گیری از رمزگذاری a 256-bit AES Encryption ٬ این امکان را می دهد که در آن کلمه های ورود به سایت ها٬ شبکه های بی سیم٬ کارت های اعتباری و سایر داده هایتان را در آن با امنیت بالا ذخیره ساخته با auto-fill به صورت خودکار در قسمت های لازم استفاده نمایید. 

Photo Stream با سرویس آی کلاود پایه٬ ۱۰۰۰ عکس ذخیره شده آخر را بر روی iCloud آپلود می کند و به صورت اتوماتیک بر روی دستگاه های دیگری که یک Photo Stream رویشان تنظیم شده (از قبیل آیفون٬ آیپد٬ مک یا اپل تی وی) می آید.

iCloud Photo Library سرویس جدید اپل برای ذخیره همه عکس ها با کیفیت اصلی اولیه بر روی اینترنت می باشد و از این طریق مقدار زیادی فضای آزاد بر روی دستگاه خود داشته باشند.iCloud_tool